" /> Bądźmy dla siebie życzliwi – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – Sp Silno
20 listopada, 2019
Popatrz na Lusię
28 listopada, 2019

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Wzbudzenia w ludziach pozytywnych emocji, zachęcenia do dialogu międzypokoleniowego, a także wyrażanie protestu przeciwko antypatii, nienawiści i braku tolerancji.
W naszej Szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z okazji tego szczególnego dnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali słodką niespodziankę w postaci cukierka z doczepioną sentencją i rozdali wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Silnie.
BĄDŹMY DLA SIEBIE ŻYCZLIWI !!!
Szkolny Klub Wolontariatu 🙂