" /> Apel z okazji Święta Niepodległości 2022 – Sp Silno
„Poznajemy Zaborski Park Krajobrazowy” – etap powiatowy
16 listopada, 2022
Apel z okazji Święta Niepodległości 2022

Corocznie 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 14 listopada. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość,że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.
Uczniowie naszej szkoły swoja postawą i zaangażowaniem udowodnili,że są prawdziwymi patriotami.
Najmłodsze grupy uroczyście ubrane pięknie zaprezentowały wiersz i piosenkę. W montażu słowno-muzyczno- tanecznym wystąpili uczniowie i uczennice klas III, IV,V,VI,VII i VIII. Pod koniec spotkania wystąpili uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego, a zakończeniem apelu był „Polonez” wykonany przez Dzieci z klasy I i II.
Na uroczysty apel przybyli: zastępca Wójta gminy Chojnice mgr Janusz Szczepański, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach mgr Anita Sznajder, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pawłowie mgr Bogumiła Byszewska, Radny gminy Chojnice Pan Stefan Gruzliński, Sołtys Sołectwa Gockowice-Objezierze Pan Edwin Gołochowicz, Przedstawiciele rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Silnie oraz Rodzice naszych Uczniów.