" /> Akcja „Razem na Święta” w naszej szkole – Sp Silno
Szkolny Konkurs Poetycki „Wiersz na Boże Narodzenie”
10 grudnia, 2020
W biurze rzeczy znalezionych
21 grudnia, 2020

Nasza szkoła brała udział w kolejnej edycji akcji „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. Przygotowane w szkole paczki, min. pyszne ciastka i życzenia, trafiły do uczniów, mieszkańców wsi, emerytów, pensjonariuszy DPS itd.

W tym wyjątkowym roku szkolnym dyrektor szkoły wspólnie z Radą Rodziców zdecydowali o przygotowaniu paczek dla każdego ucznia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W każdej paczce znajdują się karki z życzeniami, gry planszowe, ciastka z własnego wypieku oraz bombki z imieniem dziecka. W przygotowanie paczek zaangażowali się nauczyciele, pracownicy obsługi oraz nasi darczyńcy. Uczniowie odebrali paczki od wychowawców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ponadto do każdej paczki dołączono regulaminu konkursu  – „Zostań mistrzem gier planszowych”, opracowanego przez Panią Paulinę Mazur. Dla najlepszych prac przewidziano nagrody.

Podziękowania dla naszych sponsorów :
-Firmie Bruspol
-Firmie Fungopol
-Gospodarstwu  Rolnemu Wysoka
-Państwu Barbarze i Dariuszowi Aszyk
-Firmie Usługi Transportowe Macieja Kuklińskigo
-Państwu Kamili i Marcinowi Klunder
-Ad&Craft Olgi Kawalec-Olejniczak
-Piekarni Tadeusza Brunki
-Firmie Drobet
-Zakładowi Ogólnobudowlanemu  Józefa Urbaniaka

W ramach akcji „Razem  na Święta” szkoła przygotowała 30 paczek dla osób starszych, samotnych z naszych miejscowości. W przygotowanie listy osób do obdarowania zaangażował się Pan Stefan Gruźliński  radny Gminy Chojnice. W Świętego Mikołaja wcielił się Pan Waldek, który rozniósł paczki dla mieszkańców.

Wolontariusze z naszej szkoły przygotowali także kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej. Pracownicy szkoły przygotowali dla nich 46 paczek, które Dyrektor szkoły z Panią Hanną Butkiewicz dostarczyła do placówki. Otrzymaliśmy w podziękowaniu życzenia i aniołka wykonanego przez mieszkańców tego domu.

Dziękujemy z serca wszystkim za pomoc w realizacji tych przedsięwzięć. Dziękujemy za Wasze otwarte serca.