" /> Język kaszubski – ostatnie zapisy. – Sp Silno
Cyfrowa gmina
Nabór uzupełniający w ramach projektu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”
13 sierpnia, 2022
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023-24
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
28 sierpnia, 2022
język kaszubski w SP Silno

Drodzy rodzice!

Zwracam się z serdeczną prośbą o zapisanie swojego dziecka na język kaszubski, którego zajęcia będą się odbywać w naszej szkole od 1 września 2022 r. W czasie wakacji Pani Barbara Szczęsna i Pani Natalia Wróblewska uczestniczyły w kursie języka kaszubskiego po, którym zdały egzamin uprawniający do jego nauczania w szkole. Lekcje języka kaszubskiego będą przypisane do planu lekcji danej klasy. Zajęcia będą prowadzone bardzo atrakcyjnie i przyjaźnie dla ucznia (nie będzie zadań domowych).W ramach zajęć będą się odbywały warsztaty, wycieczki. Dzieci nabędą nowe umiejętności np. tańca, haftowania, malowania na szkle oraz wiele innych. Drodzy rodzice Wy nie ponosicie żadnych kosztów wycieczek, podręczników czy materiałów dydaktycznych. Jeszcze raz proszę o zapisanie dziecka na język kaszubski i wypełnienie wniosku do 26 sierpnia 2022 roku i dostarczenie do sekretariatu szkoły do godz. 15.00.

Anna Tobolewska dyrektor Szkoły Podstawowej w Silnie

Rodzice!

My jako Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Silnie popieramy Panią dyrektor w organizacji języka kaszubskiego w naszej placówce. Widzimy bardzo dużo pozytywnych oddziaływań dla dzieci. Chyba najważniejsze, że nasze dzieci mniej czasu spędzą przed komputerem, będą mogły zobaczyć piękno  naszej ojczyzny .Ponadto sądzimy, że w tych trudnych czasach dla nas ważne, że nie ponosimy żadnych kosztów. Jeżeli w zajęciach języka kaszubskiego będzie uczestniczyła cała szkoła to będą dodatkowe środki dla rozwoju i piękna naszej szkoły .

Z najlepszymi życzeniami przewodnicząca Rady Rodziców

Kamila Jutrzenka Trzebiatowska