" /> 21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – Sp Silno
Książki czytamy i wiedzę zdobywamy :)
18 listopada, 2020
III POWIATOWY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM – ON-LINE.
21 listopada, 2020

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. Cel tego dnia, to mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. W Polsce od 2006 roku w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Obecnie ten dzień obchodzony jest w 180 państwach. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzanie pozytywnych emocji. Przesłanie jest bardzo proste – bądźmy życzliwi codziennie a nie tylko od święta!!!
Pamiętajcie, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Zdalna praca i nauka, zamknięte sklepy w galeriach i zakaz dużych zgromadzeń to nasza codzienność, w której większości osób może być trudno się odnaleźć. A przecież potrzeba tylko trochę życzliwości, aby uczynić ten świat lepszym miejscem do życia. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Prezentacja z pozdrowieniami

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content