" /> ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2021 – „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ” – Sp Silno
Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br.
Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia 2021 r.
24 kwietnia, 2021
Światowy Dzień książki i Praw Autorskich
Światowy Dzień książki i Praw Autorskich
26 kwietnia, 2021
Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Odbywa się podczas niego wiele akcji promujących dbanie o środowisko. Należą do nich m.in. sprzątanie świata czy dzień bez samochodu. Światowy Dzień Ziemi 2021 będzie jednak inny z powodu pandemii COVID-19.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Ziemi w Polsce odbyły się w 1990 r. Obecnie szacuje się, że największe święto ekologiczne jest obchodzone w ponad 190 państwach.

Światowy Dzień Ziemi 2021 odbędzie się pod nowym hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Choć o planetę powinniśmy troszczyć się przez cały rok, to właśnie w Światowy Dzień Ziemi mamy ku temu więcej okazji. Co ważne, do akcji ekologicznych włączają się wtedy nie tylko dorośli, ale również dzieci. Wszak Ziemia to wspólne dobro łączące pokolenia na całym świecie. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie, że nie Ziemia należy do człowieka, ale człowiek do Ziemi.

Głównym celem tych obchodów było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza oraz uświadomienie, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją, gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. Każdy jest mieszkańcem planety, dlatego też każdy powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content