" /> Konkurs na opowiadanie lub bajkę – Sp Silno
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
ESA na Pikniku Naukowym Centrum Nauki Kopernik – interesujące pokazy !
7 maja, 2021
Obraz anncapictures z Pixabay
15 maja obchodzimy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki
14 maja, 2021
Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W najbliższym czasie obchodzimy dwa ważne wydarzenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 6 maja „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską oraz „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w dniach 17-23 maja.
Wydarzenia te stanowią doskonałą okazję do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienia wszystkim jego uczestnikom, że nasze zachowania mają decydujący wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Szacunek do innych uczestników, kultura, czy rozwaga są nie mniej ważne niż przestrzeganie przepisów drogowych, a dzięki naszym wspólnym staraniom możemy ograniczyć liczbę ofiar wypadków drogowych.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Główny Inspektorat Transportu Drogowego, we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki, ogłosi: konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat. Zgłoszenia prac będą przyjmowane w terminie od 6 maja do 4 czerwca br., zaś rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do dnia 21 czerwca br.
Szczegółowe informacje na temat konkursu dostępne będą na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (www.gitd.gov.pl/edukacja).

Komentarze są wyłączone.

Sp Silno Skip to content