" /> Jestem widoczny, jestem bezpieczny :) – Sp Silno
Wycieczka rowerowa klasy 5 i 6
Wycieczka rowerowa klasy 5 i 6
16 września, 2021
konkursy dla wszystkich
Zapraszamy do udziału w konkursach
21 września, 2021
bezpieczni po zmroku

bezpieczni po zmroku

1 czerwca 2021 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące ruchu pieszych. Kierowca zbliżający się do zebry musi ustąpić pierwszeństwa zbliżającemu się do przejścia pieszemu. Nowe uprawnienia nie zwalniają z myślenia i zachowania szczególnej ostrożności. Zasada ograniczonego zaufania i dokładne upewnienie się przed wejściem na jezdnię, że w pobliżu nie ma pojazdu – nadal obowiązuje.
Wielu pieszych to dzieci, które jako mieszkańcy miast, wsi i użytkownicy ulic nie istnieją w świadomości kierowców. Dlatego wprowadzane zmiany nakładające na kierowców większą odpowiedzialność w relacji z pieszym mogą zdecydowanie wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa, ale też widoczności dzieci w przestrzeni publicznej. Zmuszenie kierowców do większej uwagi w mieście jest niezbędne, aby na ulicach bezpiecznie czuły się także dzieci.
Piesi, rowerzyści oraz użytkownicy hulajnóg są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.
Już niedługo zacznie się jesień, szybciej będzie zapadał zmrok. Pamiętajmy więc o elementach odblaskowych na ubiorze.
A rowerzystów zachęcam do właściwego oświetlenia roweru. Warto mieć też dzwonek i kask. Jeśli Wasz rower nie jest wyposażony w odblaski czy dzwonek – chętnych zapraszam do sali nr 3. /red. PS/

nowe przepisy ruchu drogowego

nowe przepisy ruchu drogowego

nowe przepisy ruchu drogowego

nowe przepisy ruchu drogowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *